Blog
ARCHIWUM
Dodano 09 sierpień 2017

Zwiedzanie Dworca Centralnego

Zachęcamy do wybrania się w pasjonującą wędrówkę z przewodnikiem po wnętrzach jednego z kultowych symboli Warszawy.

Jeśli bywacie w Warszawie przejazdem, z pewnością wielokrotnie mieliście okazję wysiadać z pociągu na Dworcu Centralnym. Codziennie jego podziemia przemierzają tysiące warszawiaków i turystów. Teraz nadarza się okazja, by usłyszeć o jego sekretach i tajemnicach.

Dlaczego budowa Dworca Centralnego trwała tylko 1100 dni? Gdzie znajduje się stacja „Skarpa”? Który budynek dworcowy ma dach w kształcie paraboloidy hiperbolicznej i na jakiej stacji zorganizowano imprezę sylwestrową? – na te i inne pytania odpowie przewodnik podczas spacerów po Dworcu Centralnym, które odbywać się będą od lipca do września. Dodatkowo przewodnicy miejscy będą mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu historii obiektów dworcowych podczas szkoleń. Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Grupy PKP.

Wycieczki odbędą się w dniach 19 sierpnia, 9 i 23 września, w dwóch turach w ciągu dnia, w godzinach 10:00 i 12:00. Przewodnik czekać będzie w hali głównej Dworca Centralnego przy schodach prowadzących na perony. Jego znakiem rozpoznawczym będzie czapka z napisem Warszawa Centralna.


Chęć uczestnictwa w wycieczkach można zgłaszać na adres przewodnikdc@pkp.pl.