Blog
ARCHIWUM
Dodano 31 styczeń 2017

Pomysły na Ferie: Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Pośród wielu możliwości, jakie oferuje turystom Warszawa jest sporo perełek. Dzisiaj mamy dla Was jedną z nich, czyli Park Miniatur Województwa Mazowieckiego.

Planujesz wizytę w Warszawie podczas zbliżających się ferii? Szukasz mniej oczywistych punktów na turystycznej mapie Warszawy? Świetnie! Koniecznie zapoznaj się z naszą dzisiejszą propozycją.

Niesamowity Park Miniatur Województwa Mazowieckiego mieści się w nie mniej niesamowitym budynku, czyli w Dawnym Banku Wilhelma Landaua mieszczącym się przy ulicy Senatorskiej 38. Budynek został zbudowany w latach 1904-1906 i do 1925 roku służył warszawiakom jako bank. W kolejnych latach stanowił m.in. zaplecze dla pobliskiego szpitala oraz mieścił się w nim instytut propagandy partyjnej.

Sam Park Miniatur składa się z wystawy stałej oraz wystaw czasowych. Na wystawę stałą składa się dziesięć miniatur budynków z XVIII i XIX więku, będących częścią Osi Saskiej, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę. Miniatury opracowano w skali 1:25, a pietyzm z jakim oddano najmniejsze detale zapiera dech w piersiach. Każdy z budynków to osobny projekt, któremu towarzyszą dodatkowe figurki ludzi w strojach z epoki oraz typowych pojazdów.

Co? Gdzie? Kiedy?

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Gdzie:
Dawny Bank Wilhelma Landaua  (ul. Senatorska 38)

Godziny otwarcia:
Wtorek: 12-20
środa: 10-17
Czwartek: 12-20
Piątek: 10-17
Sobota: 11-18
Niedziela: 11-18

Bilety:
od 10 PLN