Blog
ARCHIWUM
Dodano 22 maj 2017

Pixel Heaven 2017

Kochasz gry komputerowe? Klimat lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jest Ci bliski? Koniecznie wybierz się na Pixel Heaven 2017.

W dniach 25-28 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja imprezy, która co roku przyciąga wielbicieli starych gier komputerowych, niezależnych wydawców, fanów komputerów -ośmio i szesnastobitowych, gier planszowych i komiksów. Podobnie jak w ubiegłych latach, Pixel Heaven składa się z trzech części, czyli Wystawy PIXEL.EXPO, konferencji PIXEL.CONNECT oraz nagrody PIXEL.AWARDS.

W tym roku impreza odbywa się w dwóch lokalizacjach. 25 maja konferencja branżowa dla twórców gier, czyli PIXEL.CONNECT odbędzie się w Centrum Kreatywności przy ulicy Targowej 56. Z kolei od 26 do 28 maja Pixel Heaven zagości we wnętrzach Zajezdni Autobusowej MZA przy ulicy Włościańskiej 52. Surowe i przestronne przestrzenie zajezdni z pewnością dodadzą niesamowitego klimatu.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie znakomitych gości i licznych atrakcji. Na wielbicieli retro rozrywki czekać będzie ponad sto stanowisk z komputerami, konsolami -ośmio i szesnastobitowymi. Ponadto automaty arcade, flippery i wynalazki z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Nie zabraknie również gier planszowych, komiksów z czasów PRL. Strefę chillout zdominuje twórczość demosceny. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Specjalnie dla nich wydzielona zostanie strefa Kids Play & Learn.

Jak dojechać ze START hotel ARAMIS* do Zajezdni Autobusowej MZA przy ulicy Włościańskiej? Wystarczy wsiąść w autobus linii 116 na przystanku Mangalia 02, następnie wysiąść na przystanku Metro Marymont 02. Zajezdnia autobusowa znajduje się na wysokości pętli Metro Marymont.


25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56
26 – 27 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52

Więcej informacji.