Blog
ARCHIWUM
Dodano 02 czerwiec 2016

Pixel Heaven 2016

Już w najbliższy weekend postindustrialne przestrzenie hali autobusowej MZA przy ulicy Włościańskiej wypełnią się miłośnikami starych gier. Jeśli pamiętacie z dzieciństwa tytuły takie jak „River Ride” czy „Lotus”, to nie może Was tam zabraknąć.

Pixel Heaven to impreza zrzeszająca fanów starych komputerów i gier. Odbywa się od czterech lat i z roku na rok przyciąga większą rzeszę odwiedzających. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło blisko 5000 gości.

Co organizatorzy przygotowali w tym roku? Przede wszystkim ponad 100 stanowisk gotowych do grania. A na nich maszyny takie jak Atari, Commodore, ZX Spectrum, Amiga czy Amstrad. Nie zabraknie również flipperów w trybie freeplay, strefy komiksowej i gier planszowych.
Gry to jednak nie wszystko. Podczas panelu z twórcami gier pojawią się utytułowane nazwiska. M.in. Peter Molyneux ze studia Bullfrog Productions, które wyprodukowało takie tytuły jak Theme Park czy Dungeon Keeper.

Pixel Heaven to również miejsce, gdzie będziecie mogli nabyć gry. Portal CDP.PL przygotuje specjalny Giermasz. Najtańsze tytuły na PC kupicie już od 5 PLN. Najtańsze gry na konsole będą kosztowały od 20 PLN. Nie zabraknie również kultowych magazynów o grach i gadżetów.

Z naszego Hotelu Aramis dotrzecie na Pixel Heaven autobusem linii 116. Wystarczy wsiąść na przystanku Mangalia 02 i wysiąść na przystanku Metro Marymont 02.

Info:
Co: Pixel Heaven 2016
Gdzie: Hala Miejskich Zakładów Autobusowych przy ulicy Włościańskiej 52
Kiedy: 3-5 czerwca 2016 (sobota 11-19, niedziela 10-18)
Bilety: można kupić tutaj