Blog
ARCHIWUM
Dodano 04 lipiec 2017

Park Natoliński zaprasza na spacery z przewodnikiem

Jedno z najbardziej tajemniczych i niezwykłych miejsc warszawskiego Ursynowa, na co dzień niedostępne dla zwiedzających, zaprasza na spacery z przewodnikiem.

Historia zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie sięga czasów panowania Jana III Sobieskiego. Wtedy właśnie król kupił wieś Milanowo, w której skład wchodził las. Król Jan III Sobieski w Milanowie zbudował pałac w Wilanowie, z kolei na Natolinie stworzył bażantarnię i zwierzyniec. Park Natoliński ma niezwykle burzliwą historię. Udało mu się przetrwać niemal 4 lata II Wojny Światowej. Niestety w czasie Powstania Warszawskiego wojska niemieckie zdewastowały i rozgrabiły teren.

Prawdziwy blask zespół pałacowo-parkowy odzyskał dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy obiekt został przekazany Fundacji Centrum Europejskie Natolin, która przeprowadziła renowację oraz adaptacje terenu na potrzeby Kolegium Europejskiego College of Europe w Brugii. Na co dzień teren jest niedostępny dla osób postronnych, dlatego też wakacyjne wycieczki to doskonała okazja, by poznać jego historię.

Wycieczki będą się odbywać w każdą niedzielę wakacji, aż do 3 września 2017 roku.

Dokładne terminy:
9, 16, 23, 30 lipca,
6, 13, 20, 27 sierpnia,
3 września.

Wejście na teren zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie będzie dostępne o pełnych godzinach:
10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

Uwaga! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja na stronie internetowej. Rezerwacji można również dokonać w recepcji.