Blog
ARCHIWUM
Dodano 17 październik 2017

Odwiedź Pinball Station w Warszawie!

Lubicie flippery? Odkryliśmy dla Was idealne miejsce na długie jesienne i zimowe wieczory.

Ich historia sięga 1948 roku, kiedy to Steve Kordek zaprojektował pierwszy automat, który nosił nazwę Triple Action. Największe triumfy święciły w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. O czym mowa? Oczywiście o flipperach, czyli automatach, w których gracz za pomocą ruchomych łapek odbija kulkę poruszającą się po nachylonej w jego kierunku planszy. Dzięki rozmieszczonym na planszy specjalnym punktom gracz zdobywa punkty. Gra kończy się, kiedy kulka wpadnie do otworu na dole planszy. Wygrywa ten, kto osiągnie najwyższy wynik.

To oczywiście sucha definicja, a prawdziwe emocje wywołuje zetknięcie się z flipperem w rzeczywistości. Taką szansę zyskacie odwiedzając Pinball Station, czyli warszawskie muzeum flipperów. W swojej kolekcji ma kilkadziesiąt maszyn, na których można grać do woli. Wystarczy tylko raz zapłacić za wstęp. Chociaż muzeum działa od niedawna, to już teraz w planach jest szereg imprez towarzyszących. M.in. mistrzostwa Polski oraz ligowe rozgrywki.

Pinball Station mieści się przy ulicy Kolejowej 8a, otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-22:00. W sobotę i w niedzielę w godzinach 13:00-00:00.

Bilety kosztują od 15 do 30 złotych.