Blog
ARCHIWUM
Dodano 26 listopad 2017

Ekobus — warszawska edukacyjna gra dla dzieci

Wasze pociechy uwielbiają grać w gry na telefonach i tabletach? Z tą aplikacją będą mogły połączyć przyjemne z pożytecznym.

Ekobus to warszawska edukacyjna gra mobilna przygotowana przez Zarząd Transportu Miejskiego. Użytkownik może się w niej wcielić w kierowcę autobusu miejskiego, który po wybraniu odpowiedniej trasy będzie mógł przejechać obok najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Wśród nich znajdują się PGE Narodowy, Syrenka Warszawska, Zamek Królewski, Warszawskie ZOO, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Kultury i Nauki.

Podczas pokonywanej trasy, gracz będzie musiał zmierzyć się z pytaniami z zakresu ekologii i komunikacji miejskiej. Główny walor edukacyjny gry to budowanie wśród najmłodszych użytkowników świadomości dbania o środowisko i właściwego zachowania się w komunikacji miejskiej.

Gra powstała z myślą o uczniach klas I-III szkoły podstawowej, ale z pomocą rodziców poradzą sobie z nią również młodsze dzieci. Aplikację można pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Purrcode.Ekobus