Blog
ARCHIWUM
Dodano 24 kwiecień 2017

Festiwal Roślin Owadożernych w Powsinie

W dniach 3-7 maja w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie odbędzie się niezwykła impreza, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom flory.

Festiwal Roślin Owadożernych to jedyna szansa, by w jednym miejscu zobaczyć kilka tysięcy unikatowych i najpiękniejszych gatunków. Wśród nich olbrzymie dzbaneczniki, które potrafią upolować mysz, czy nawet niewielkiego ptaka. Przekraczające metr wysokości kapturnice, gustujące w muchach, osach i pająkach.
Festiwal to również targi. Będziecie mogli nabyć rośliny, które z powodzeniem będą rosły na każdym parapecie. Polujące na muszki owocówki rosiczki i niezwykle szybkie muchołówki. Hobbyści i kolekcjonerzy będą mogli nabyć rzadkie gatunki, które wymagają znacznie więcej uwagi.

Dodatkową atrakcją festiwalu będą sesje karmienia roślin połączone z krótkimi prelekcjami.

Sesje odbędą się:
3, 6 i 7 maja o 12:00 i 14:30

Bilet wstępu na festiwal w ramach biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk.

Jak dotrzeć na Festiwal Roślin Owadożernych z naszego hotelu START hotel ARAMIS*? Na przystanku Mangalia 01 wsiadamy w autobus linii 116 i wysiadamy na przystanku Królowej Marysieńki 01. Następnie z tego samego przystanku wsiadamy w autobus linii 139 i wysiadamy na przystanku Ogród Botaniczny 01. Przejazd zajmie około 26 minut.