Blog
ARCHIWUM
Dodano 05 maj 2017

Czy w Warszawie są bilety grupowe komunikacji miejskiej?

Planujesz weekendowy przyjazd do Warszawy z paczką znajomych? Zastanawiasz się jak poruszać się po mieście, by nie przepłacić? Sprawdź nasz krótki poradnik.

Wiosna w Warszawie rozkwita, coraz więcej turystów widać na uliczkach Starego Miasta, w alejkach Łazienek Królewskich i w ogrodach Pałacu w Wilanowie. Zapełniają się również imprezowe rewiry Powiśla i nadwiślańskie bulwary. Trudno się temu dziwić, w końcu Warszawa najpiękniej prezentuje się wiosną i latem.

Powiedzmy, że wpadasz na pomysł, by wyciągnąć znajomych na weekendową wycieczkę do Warszawy. W planach pojawia się wiele imprezowych miejscówek rozsianych po całym mieście. Jak do nich dotrzeć, by nie zbankrutować? Nasza odpowiedź jest prosta. Wybierzcie komunikację miejską, skorzystajcie z grupowego biletu weekendowego, będzie najtaniej i najszybciej.

Obecnie Warszawa oddaje do dyspozycji mieszkańców i przyjezdnych gęstą siatkę połączeń, na którą składają się dwie linie metra, liczne linie autobusowe, tramwajowe oraz kolejowe. Obsługuje je ponad 3100 pojazdów. Mimo że cały system komunikacji wydaje się złożony i skomplikowany, to jednak taryfa biletowa jest naprawdę bardzo prosta i przejrzysta.

Grupowy bilet weekendowy uprawnia grupę liczącą do 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów od godziny 19:00 w piątek do godziny 8:00 w poniedziałek. To, co najistotniejsze, z tym biletem możecie się poruszać zarówno w 1, jak i 2 strefie biletowej. Ponadto do Waszej dyspozycji jest metro, autobusy (również linie nocne), tramwaje oraz kolej w obrębie miasta. Wszystkie te przejazdy odbędziecie wyłącznie na jednym bilecie. Ogranicza Was jedynie czas jego ważności.

To o czym warto pamiętać. Podczas pierwszego przejazdu bilet powinien być skasowany w pierwszej kolejności po wejściu do pojazdu, a w przypadku metra w bramce wejściowej przed wejściem na peron lub w kasowniku przy windzie.